fbpx

Jak przygotować się na powrót po wakacjach?

Wakacje to czas maksymalnego wyluzowania i relaksu. Niestety trzeba zaliczyć powrót do codziennego życia, co dla większości osób jest po prostu bardzo trudne. Chcesz, aby wakacje się nigdy nie skończyły ? Nic dziwnego, gdyż nie ma nic lepszego od fantastycznych dni wolnych od mniej lub bardziej uciążliwych obowiązków. Większość ludzi marzy o odpoczynku po wakacjach, który stopniowo wprowadzi ich do rzeczywistości. Sprawdź, jak poradzić sobie z powrotem do normalnego życia po wakacjach!

Po pierwsze primo – po wakacjach przychodzi jesień

Ogólnie rzecz biorąc, w Polsce już od września można zauważyć jesienne klimaty. Chociaż lato nadal trwa, to przyroda dość szybko zaczyna zmieniać swoją szatę. Prędzej czy później może pojawić się typowa jesienna pogoda, która nie ułatwia powrotu do szkoły, na uczelnię czy do pracy.

Dni stają się coraz krótsze. Wychodzisz z domu rano, gdy jeszcze jest ciemno, a wracasz, gdy już zapadł zmrok. Problemem może być brak słońca. W konsekwencji może to prowadzić do obniżenia nastroju.

Nasza dieta staje się uboższa z powodu braku świeżych owoców i warzyw. Częściej kupujemy gotowe posiłki w sklepach lub w restauracjach.

Pamiętajmy także, że przemieszczanie się za pomocą środków transportu publicznego lub prywatnego jest wygodne, ale organicza nasz ruch. Spadek aktywności fizycznej i sięganie po słodycze mogą generować nadprogramowe kilogramy. Dlatego zamiast kuszących przekąsek popularnych marek warto wybrać zdrowy baton DOBRY SQUAD . Batony są dostępne w wersji fit bez dodatku cukru, jak i w połączeniu w prawdziwą włoską czekoladą.

Po drugie primo – zadbaj o odpowiednią dawkę ruchu

Jeśli chodzi o ruch, to w okresie jesienno — zimowym może występować problem z motywacją do jakichkolwiek ćwiczeń. Dobrym sposobem jest zapisanie się na siłownie lub do fitness clubu na zajęcia grupowe. Można również ćwiczyć w domu. W tym przypadku nie trzeba kupować profesjonalnego sprzętu — wystarczą proste przyrządy przeznaczone do użytku domowego (gumy do ćwiczeń, taśmy typu TRX).

Istnieje też wiele ćwiczeń, które nie wymagają posiadania żadnego sprzętu. Bardzo korzystne są codzienne dłuższe spacery. Chodzi nie tylko o to, by utrzymać wakacyjną formę lub zapobiec nadwadze. Bardzo ważne jest zadbanie o kondycję psychiczną, w czym pomocny jest regularny ruch niezależnie od pogody.

Po trzecie primo 😉 – zacznij się zdrowo odżywiać

W XXI wieku można bardzo łatwo przytyć. Sprzyjają temu łatwo dostępne przekąski, fast foody i produkty spożywcze, które nie mają żadnego związku ze zdrowym stylem życia. Są nafaszerowane różnymi sztucznymi dodatkami, które mogą rozregulować apetyt.

Dietę powinniśmy dobierać indywidualnie, obserwując swoje ciało, gdyż każdy organizm ma inne potrzeby. Przydatne mogą być aplikacje do ustalania jadłospisu. Należy wypracować dobre nawyki żywieniowe, a nie diety.

W pierwszych 2 tygodniach zmiany mogą występować napady głodu. Przez co przed jej rozpoczęciem najlepiej usunąć z domu produkty, które chcemy wyeliminować z jadłospisu. Daj sobie przestrzeń na gorsze samopoczucie i koniecznie pij dużo wody ( z cytryną i szczyptą soli).

Aby zaspokoić ciągoty do słodkiego można wprowadzić ekologiczne batony DOBRY SQUAD z dużą ilością błonnika. Baton Mango Fiesta może zastąpić posiłek w ciągu dnia lub stanowić przepyszny deser. Dzięki takim batonom można poczuć się lekko jak na wakacjach.

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł to może chcesz wiedzieć jak zacząć się zdrowo odżywiać ? Sprawdź tutaj.

Zdrowe batony
Otagowane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *